Zboží

Aby bazén sloužil

Pokud jste majitelem vlastního bazénu, můžete si zaplavat, nebo se jen tak osvěžit, kdykoli se vám zachce. Nemusíte se mačkat s ostatními lidmi někde na koupališti, anebo se obávat špinavé vody, v řece, nebo v rybníku. A také se nemusíte bát, že se ve špinavé vodě nakazíte a místo užitku z koupání si způsobíte nějaké nepříjemné kožní, střevní, nebo i jiné onemocnění. Právě z těchto důvodu, se pro mnoho lidí stal vlastní bazén běžným standardem a jeho majitelům se opravdu vyplatí. Přitom je úplně jedno, jestli se jedná o bazén v zapuštěné, nebo nadzemní podobě.

bazén

Bezpečné koupání

Aby však bylo koupání v bazénu příjemné, pohodlné a bezpečné, je zapotřebí se o bazén a bazénovou vodu pečlivě, a hlavně pravidelně starat. A co si budeme povídat, pohled na špinavou vodu plnou různých nečistot, spadaného listí, větviček, hmyzu, nebude určitě příjemný a od koupání nás doslova odradí. Zrovna tak, se nám nebude chtít koupat v bazénu, který bude mít stěny s usazenou špínou a prachem, mastnotou, nebo zbytky kosmetických přípravků.

Takovéto prostředí, v souvislosti s extrémní horkou okolní teplovou způsobuje ve vodě nevzhledný zákal, ale přeje i růstu nebezpečných zelených a hnědých řas.Uvedené podmínky podporují v bazénové vodě i další rychlý růst a rozmnožování nežádoucích organismů a díky tomu dochází k horentnímu zhoršení kvality bazénové vody. Je to zásadní problém a pokud není řešen ihned, často vede k tomu, že svůj domácí bazén nebudete moci ke koupání vůbec využívat. Je logické, že ze zdravotního a hygienického hlediska je pobyt v takové závadné bazénové vodě sázkou o zdraví osob, které by se v něm pohybovali. Jak si přečtete na, proto aby byl bazén v perfektním stavu a dobře nám sloužil, vyžaduje naši pravidelnou péči.

Nenáročně, ale pravidelně

Tato péče však není nijak náročná, ani namáhavá. K průběžnému čištění bazénu stačí samočinné automatické nebo poloautomatické vysavače a roboty. K čištění bazénu se používají i jiné podpůrné prostředky, zvláště k tomuto účelu určenou bazénovou chemii, která je stoprocentně účinná. Dnes je nabídka takovýchto přípravků doopravdy široká a ani jejich cena není nijak vysoká. Díky tomu si každý si vybere, to, co potřebuje a co mu bude vyhovovat.

plavání

Bazénový přípravek Algicid spolehlivě likviduje vzniklé řasy, při preventivním dávkování zabraňuje jejich dalšímu růstu a zároveň snižuje tvorbu souvisejícího zeleného zákalu. Algicid je vhodné dávkovat průběžně v malých dávkách. Předejdete tak případným problémům s kvalitou bazénové vody zejména v teplých letních dnech.Algicid je vysoce účinný bezchlorový tekutý koncentrát bez zápachu, chuti a nepění. Protože je Algicid kapalný přípravek, velmi jednoduše se dávkuje, a hlavně výborně funguje. Algicid si s výskytem nežádoucích řas rychle poradí a zajistí vám opětovný komfort v podobě kvalitní, čisté a průzračné vody.