Domov

Čistěte podlahu: domácí prostředky a tipy

Nejlepší tipy na vytření podlahy

Nejen prach a drobky znečišťují naše krytiny, ale i špína na našich botách a gumové oděrky od podrážek je poškozuje. Proto se doporučuje týdenní čištění.
1.   Před umytím podlahy jedůležitá příprava. Abychom nemuseli přesouvat odpadní koše a židle sem a tam, aniž byste je otírali o zem, měli byste je položit na vyšší místa.
2.   Předtím, než skutečně se skutečně vrhnete na vytírání, měli byste odsát hrubounečistotu vysavačem. Tip:vysajte, nezametejte, protože uvolněná nečistota na tvrdých podlahách se drolí a rozděluje.
3.   Pokud se uvolní nečistoty, můžeme podlahu otřít vlhkým hadříkem. K tomu potřebujeme mop nebo podlahovou stěru a vodu. Zejména u laminátu a parket je třeba dbát na to, aby nebyly příliš mokré. Příliš vysoká vlhkost může způsobit, že se tyto materiály zvětší nebo dokonce navlhnou.
4.   Potom vysušte podlahu suchým mopem.
mop a hadr

Užitečné domácí prostředky

Chemické čističe jsou nejen drahé, ale škodlivé pro naše zdraví a životní prostředí. Kdo žádné chemické univerzální čisticí prostředky nechce, může zkusit využít pro podlahové vytírání také domácí opravné prostředky.
●     Ocet:tento domácí lék je skutečný všestranný. Jednoduše zřeďte ocet s vodou a použijte na hladké podlahy. Mimochodem: ocet také snadno odstraňuje vápno.
●     Detergent:Další alternativou místo chemických klubů je čistící prostředek ve vodě. K vyschnutí podlahy použijte podlahové stěrače zabalené do mikrovlákna.
●     Změkčovadlotkaninve vodě zajišťuje speciální lesk na laminátu a spol.
tmavé džíny

Čištění dlaždic

Dokonce i když dlaždice nejsou obecně stejně citlivé jako dřevěné podlahy, zde jsou také různé materiály a povrchy, z nichž každá vyžaduje zvláštní péči. Místo drahých čistících prostředků může jádrové mýdlopomoci při čištění dlaždic. Jednoduše potřete mýdlem a vodou a oškrábejte plastovou špachtlí. Potom opláchněte čistou vodou a vysušte. Jádrové mýdlo nebo neutrální mýdlo jsou také vhodné pro použití na laminátu.

Čištění parket

●     Pro čištění parket je lepší před stírání než vysávání, jinak může dojít k poškrábání.
●     Při stírání by měla být vlhká tkanina nejprve vyždímaná, aby na zem nespadlo příliš mnoho vody.
●     Obal mopu by měl být nejlépe z bavlny.
●     Agresivní čisticí prostředky by měly být zcela vyloučeny.
●     Pro krásný lesk a ochranu před nečistotami by se parkety měly po několika letech vyleštit pomocí vosku.