Zboží

Stavba terasy

Mnoho lidí si kupuje dům se zahradou, protože strávili dětství v paneláku. Dětství v malém bytě vás přesvědčí o tom, že zahradu pro svoje děti nutně potřebujete. Často se pak ale stává, že si vezmete obrovskou hypotéku, abyste si mohli dům se zahradou dovolit, ale zahradu zase tak často nevyužíváte.

Pokud zahradničení není vyloženě váš koníček, možná vás venkovní práce spíše unavují, než baví. A vaše děti zrovna tak. Přece jenom sekání trávy, hrabání listí nebo dokonce pletí není kdovíjak zábavné. Asi i proto pak většina dětí raději uteče dovnitř do domu a hrají hry na počítači.

zahrada

Některé rodiče to opravdu trápí, protože pobyt na čerstvém vzduchu je jedna z nejdůležitějších věcí pro zdraví vašich dětí. Možná jim ale ani sami rodiče nejdou v tomto moc dobrým příkladem.

U spousty rodin se tenhle problém vyřešil pořízením terasy. Můžete tam pozvat návštěvu, udělat rodinný oběd i hrát deskové hry. Z terasy můžete pracovat, číst si nebo jen tak relaxovat. Jste pod střechou, takže déšť vám nevadí, ale zároveň jste pořád na čerstvém vzduchu.

I děti bude více bavit trávit čas na terase, kde mají stůl a určité zázemí než jen tak na trávníku na zahradě. Navíc terasy jsou nejlepším místem na pořádání oslav. Není tam dusno, nemusíte moc uklízet a když děti chtějí vyběhnout ven, dobře na ně vidíte a jste jim pořád na blízku.

terasa u rodinného domu

Pokud se rozhodnete terasu postavit, dejte si ale pozor, aby vám vydržela. Jedním z oblíbených triků je mezi terasová prkna vložit distanční plastové podložky. Ty se postarají o to, aby dobře proudil vzduch a odtékala voda, díky tomu vám prkna nebudou hnít a vyhnete se plísni.

Plastové podložky navíc odlehčují terasovým vrutům a prodlužují tak jejich životnost. Distanční podložky https://www.gardina.cz/distancni-plastove-podlozky/ jsou vyrobeny z recyklovaného plastu PA6 s 30% podílem skelného vlákna, díky tomu jsou vhodné i pro místa s vysokým statickým zatížením.