Zboží

Můj příběh o hubnutí

O hubnutí a tloustnutí by se dalo vyprávět od rána do večera. Tyto rozhovory zaujímají přední stránky časopisů a reklamy na nás útočí ze všech stran, zvláště, zhubne-li známá světová stár nebo česká herečka či zpěvačka. A občas tyto hvězdy bývají i mediálními zástupci různých diet. Už proto keto diety prodietix.cz ze zásady odmítám a nevěřím jim. Jenže – nikdy neříkej nikdy!

zeleninový salát

S přibližující se padesátkou jsem začala zjišťovat, že mi oblečení poněkud více pne, škrtí a zvýrazňuje až příliš mé ženské oblé křivky. A když jsem opět lustrovala mou šatní skříň, uvědomila jsem si, že v ní zabírá spoustu místa oblečení, které jsem možná více než dva – tři roky neměla na sobě. Ne proto, že bych měla přehršel ošacení, ale proto, že se v něm už necítím dobře. Je mi těsné! A to tak, že vystupují tělesné orgány v tomto ošacení na odiv světu a o to já přece nestojím. Tak si halenku, triko nebo kalhoty navléknu, ale když v nich musím zadržovat dech, abych srovnala žaludek a břicho do polohy rovné svislice – s myšlenkou na to, že bych se tak dusila celý den, vzdávám to a opět beru do ruky svůj oblíbený volnější kousek, pod který se všechno schová. A takto v tomto rozpoložení žiji již pár let.

zdravá strava

Ovšem od doby, kdy mi soused na jedné taneční zábavě řekl: „Tancuješ skvěle, jsi řízená střela a jsi pohybově nadaná, ale měla bys zhubnout!“, jsem se nějak zasekla. A začala o jeho slovech přemýšlet. Sama jsem moc dobře věděla, že má pravdu, také jsem se o to už pár let snažila, ale kila padaly směrem dolů a zanedlouho vystoupaly opět nahoru. A to jsem začala svižnou chůzí chodit denně pravidelně čtyři kilometry, o víkendu přidávám na zhruba deset kilometrů, ale s kily jsem byla stále jak na houpačce. Nepochopila jsem totiž, že snad 80 % je o tom co a jak pravidelně jíte!

Vrhla jsem se tedy do proteinové diety s mým naturelem přímo po hlavě a po měsíci jsou 4 kilíčka dole a hubnu dál. Co jiného si přát? Aby mé nadšení vydrželo a vám, kdo usilujete o hubnutí, věřte profesionálům!