Business

Kam s dětmi na výlet s ubytováním v Dolní Moravě

Pokud se do Dolní Moravy nechystáte zrovna v zimě na lyže, můžete využít přírodních krás i v teplých měsících roku. Králický Sněžník je oblíbená destinace jednotlivců i rodin s dětmi a ubytování s dětmi v Dolní Moravě s veškerým potřebným zázemím vás jistě bude lákat vyrazit s nimi na procházky, anebo třeba i někam dál, na projížďku na kolech. Pravděpodobně si nenecháte ujít některé z lákadel přímo v místě, tedy zejména Stezku v oblacích, lanovku na Sněžník, lanovku U Slona, sáňkařskou dráhu, bobovou dráhu, cyklistický mamutí nebo selský trail, Stamichmanovu štolu či golfové hřiště. Rádi bychom vám připomněli, že Dolní Morava se nachází na strategicky zajímavém a významném místě, odkud lze podnikat krátké jednodenní výlety oběma směry do pohoří Jeseníků nebo Orlických hor.

krásný výhled v horách

Z oblasti Jeseníků bychom vám na výlety mohli doporučit lázeňské zóny Lipová-Lázně nedaleko města Jeseník, kde si můžete dopřát např. wellness procedury, masáže, zábaly, vodoléčbu či další léčebné kúry s brusinkami, kokosem nebo zázvorem. V podobném duchu lze navštívit i lázně v Karlově Studánce, případně ochutnat tamní Maxmiliánův minerální pramen. Z Karlovy Studánky se vyplatí vyšlápnout do kopce stezku podél vodopádů v kaňonu Bílé Opavy a vydat se až k vrcholu Pradědu, což je zejména za slunečného počasí a dobré dohlednosti krásný zážitek.

horské panorama

V Orlických horách bychom mohli vyzdvihnout Říčky v Orlických horách a nedaleký Anenský vrch s rozhlednou Anna, Mezivrší a Komáří vrch, kam lze vyjet i na jízdním kole. Tato místa jsou poznamenána obdobím před druhou světovou válkou, kdy se tu na konci 30. let budovala vojenská opevnění, z nichž mnohé jsou přístupné veřejnosti (a některé i s odborným výkladem). V Orlických horách stojí za návštěvu i známé letovisko a středisko zimní rekreace Deštné v Orlických horách.