Business

Čím se od sebe liší mobilní a webová aplikace?

Online prostor, ve kterém se dnes všichni pohybujeme a mnoho lidí také podniká, má svá specifika. Díky rozvoji tohoto oboru se objevilo také mnoho nových termínů, ve kterých se každý úplně nevyzná, protože nám často připadají jako synonyma. Dnes se podíváme na rozdíly mezi dvěma termíny, které mohou vypadat stejně, ale rozhodně se jedná o dvě rozdílné technologie. Důležité je to zejména, když je chcete využít ve svém podnikání, protože každá z nich vyžaduje něco jiného.

Tablet aplikace nápad

Co je to mobilní aplikace

Tento program je speciálně vytvoření pro užívání pouze na chytrých telefonech nebo tabletech. Dostupné jsou v online obchodech jako AppStore nebo Google Play a nelze je používat na počítači. Jde o velmi oblíbenou možnost prodeje služeb a zároveň marketingový nástroj, který dokáže přilákat nové uživatele, kteří si mohou následně zakoupit prémiovou verzi programu. Jedinou nevýhodou je, že je tato verze dostupná pouze z mobilu.

Mobilní aplikace smartphone

Co je webová aplikace?

Tento pojem není tak známý jako předchozí, ale můžete se s ním setkat mnohem častěji než dřív. Jde o velmi elegantní řešení pro prodej i marketing, protože program můžete používat nejen na mobilu či tabletu, ale také na notebooku nebo stolním počítači. Velkou výhodou je, že uživatel nemusí nic instalovat ani ukládat do paměti daného zařízení, takže může tuto možnost používat kdekoli a kdykoli potřebuje.

Navíc zde můžete provádět i složitější úkoly, pracovat s databází a využívat složitější data. Cena vývoje aplikací se v tomto případě pohybuje ve vysokých částkách, ale při správném nápadu a provedení se to rozhodně vyplatí. Jednodušší aplikace získáte za cenu od 150 tisíc Kč, ale dostat se můžete i na 500 tisíc Kč, pokud budete potřebovat něco složitějšího a časově náročnějšího. Tato možnost je zaručeně úspěšnější a výhodnější než mobilní verze, protože ji mohou uživatelé použít kdykoli, na jakémkoli zařízení a vy získáte univerzální způsob, jak propagovat své produkty a služby.