Móda

Jak se obléct na svatbu?

Svatba je velmi sváteční událost, protože je to mezník v životě a je (nebo mělo by být) to důkaz lásky, proto se také lidé berou. A jelikož se jedná o sváteční událost, je třeba se podle toho obléct. Nemůžeme na svatbu přijít v teplácích ani ve džínách. Jsme svatebčané a na nás záleží, jak celá svatba bude působit. Jsme taková ozdoba, vemte si, že novomanželé zaplatili plno peněz za to, abychom se my mohli podívat na to, že se milují, proto jim to musíme vrátit nejen ve formě svatebního daru, který je rozhodně samozřejmostí, ale i ve formě toho, jak se budeme chovat a jak na svatbě budeme vypadat.

novomanželé

Podle našeho oblečení také novomanželé poznají, jak je pro nás jejich svatba důležitá a jak se na celou věc díváme. Proto není vhodné obléct se do nějakých džínů a věřte nebo ne, i takoví lidé existují a naše oči toho byly několikrát svědkem. Tyto rady se týkají nejen svatebčanů, ale také těch, kteří jdou na svatbu pouze hrát nebo ji moderovat, ale to snad ani nemusíme zmiňovat. Zkrátka všichni, kteří na svatbě jsou, musí vypadat božsky. Teď je čas na to, co bychom si měli tedy na svatbu obléci. Nejprve musíte rozmyslet to, za jakého počasí a kde svatba bude. Většinou se svatby dělají za příznivého počasí někdy od jara až na podzim, abyste si právě mohli obléci sváteční oblečení a nebylo by zničeno. Rozmyslete si, kde bude obřad probíhat – jestli venku, nebo v kostele či v jakékoliv jiné budově. Pokud budete sedět venku a bude svítit slunce, určitě nebude fajn si brát šaty, ve kterých se upaříte a uškvaříte zaživa.

obřad

Také barvy vybírejte s rozvahou, protože černé šaty se na svatbu zas moc nehodí a pozor, ani bílé či jakékoliv, které by mohly strhnout pozornost z nevěsty. Tohle je její a ženichův den, tak to nijak nekažte, jinak už vás nikdo nikdy nikam nepozve. Zvolte jednoduché šaty na tělo, nevolte ani nijak obrovskou sukni se spodničkou, opět by to mohlo strhnout pozornost. Volte například krémové barvy či světlejší pudrové barvy. Některé ženy uvažují o kostýmu, no, není to úplně ideální jako šaty ale budiž, někteří vypadají i v kalhotech dobře. Pokud máte s sebou přítele, slaďte jeho kravatu či motýlka s vašimi šaty.