Móda

Tetování dnes – cejch kriminálníka nebo módní ozdoba?

Každý z nás jich jistě již mnoho ve svém okolí viděl. Jedná se o druh kresby, který je tetovací jehlou nanášen přímo pod kůži. Máte pocit, že se s touto ozdobou v poslední době setkáváte čím dál častěji? Rozhodně nejste sami. Jedná se o velmi populární způsob zkrášlování, zejména u mladých lidí – tak tomu nejspíš bylo vždy. Jedinou nevýhodou je to, že je trvalý.
muž s tetováním

Mnoho potetovaných jedinců vám na zmínku o trvalosti opáčí, že s tím do toho samozřejmě šli, že jsou se vším srozuměni a že „je to jen kůže“. A ano, přiznejme si, znáte snad někoho, kdo by se nechal tetovat, aniž by věděl, že tento obrázek bude nosit po zbytek života (s největší pravděpodobností)? To nebývá příliš časté. Každý, kdo se nechá tímto způsobem ozdobit, v tu chvíli ví, co dělá.
Čas v tomto případě hraje roli spíše jen jako proměnná, která se bohužel může měnit. Protože reálně není příliš pravděpodobné, že to, co se vám líbí nyní, se vám bude líbit i za 30 let. Například každý z nás má určitě doma nějaký kousek oblečení, který mu ještě před nějakou dobou přišel velmi stylový a trendy, ale dnes by ho již neoblékl.
Nezbývá tedy nic jiného než se utěšovat myšlenkou, že každé obsahuje nějakou vzpomínku / pocit / osobní sdělení / emoce vůči sobě nebo světu / příběh – a že to není staré tričko, které po čase vyhodíme, ale je to něco, co si chceme uchovat.
potetované tělo
Dalším úskalím byl vždy argument, že dotyčný s tímto doplňkem na těle nikdy nesežene dobrou práci. Bohužel ani toto už dnes neplatí – záleží samozřejmě na tom, o jakou práci se zrovna ucházíte. Jsou taková zaměstnání, ve kterých můžete mít potetované celé tělo a vaše okolí to buď nezajímá, nebo to ani nezjistí, protože se jedná o místa, která jdou lehce zakrýt. Ovšem, že pokud se vaše kariéra ubírá směrem, kde by nemuselo být žádoucí mít vytetované srdíčko přes celé zápěstí, je dobré lokalitu obrázku promyslet.
Obecně však platí, že tetování je celkem všední záležitost, zejména ve velkoměstech. Typické je také pro určité komunity, např. nejvíce potetovaných lidí zajisté najdete na koncertech rockové a metalové hudby. A proč ne? I tito lidé mohou druhý den směle vyrazit v saku do svého officu. Kdo ví. Nicméně, často se ocitnete v situacích, kdy vaše okolí ani nepřekvapí, že něco takového na svém těle máte. Ba naopak.
Význam tetování může být u každého jiný. Stejně tak jako jsou obrázky, které něco sdělují, jsou i takové, které prostě jen jsou. Uživatel je má z nějakého osobního důvodu, který nesděluje, anebo se mu prostě jen líbil tento motiv, a dokonce už po roce od návštěvy tatéra pozapomněl, že jej vůbec má. I to je možné.