Peníze

Hypotéka pro vlastní bydlení

Hypotéky patří mezi prostředek díky, kterému si můžeme splnit přání svého vlastního bydlení v domečku nebo třeba ve vlastním bytě. A jak na to? Vlastní bydlení je snem snad každého. Nemusíte platit pronájem a bydlíte v něčem co Vám říká pane. Ale ne vždy na to jsou peníze doma v kasičce. Pomoci Vám může hypotéka. Na to, abyste si vzali hypotéku je potřeba si najít správný čas. Je tím myšleno doba, kdy hypotéky nejsou moc drahé, a hlavně když vy víte, že máte práci jistou. Není nic horšího než si vzít hypotéku a přijít o práci. To se Vám může sen o novém bydlení hodně rychle rozplynout, a ještě k Vám k tomu zůstanou dluhy na krku.

hypotéka

Než si vezmete hypotéku

Pokud jste se rozhodli postavit si rodinný dům je potřeba si najít na stavbu vhodný pozemek a ten si zakoupit. Poté je dobré si zažádat o hypotéku na stavbu domu. Určitě je potřeba si žádat o hypotéku jen v případě, že máte nějakou finanční úsporu a ta je stanovená zákonem na 20 % z celkové částky o kterou budete žádat a oba s partnerem samozřejmě pracujete. Tedy pokud budete žádat 5 000 000 je potřeba mít doma v rezervě minimálně 1 000 000 Kč. Pro vyřízení hypotéky je potřeba mít minimální věk 18 let. Dále nesmíte být vedeni v registru dlužníků a dluh nesmí být větší jak 8,5násobek čisté roční mzdy. Pokud to vše splňujete, tak stačí vyplnit žádost o hypotéku a předat vybrané bance k posouzení. Banka má 30 dnů na vyjádření se k žádosti Vaší hypotéky.

hypotéka

Mám dluh – mohu žádat o hypotéku?

Ano, můžete, ale pravděpodobnost, že Vám ji schválí je velmi malá. Možností, jak na hypotéku dosáhnout je zkusit nebankovní hypotéky. Stačí na internetu zadat nebankovní hypotéky a zobrazí se Vám společnosti, které tuto možnost nabízejí., Vždy si, ale čtěte pozorně podmínky čerpání takové hypotéky. Ale podmínky si čtěte pozorně i u bankovních hypoték. Ušetří Vám to nepříjemnosti.