Peníze

Kde se vzal, tu se vzal, záznam v registru se ukázal

Podnikání je způsobem, jak dělat jen sám na sebe, a ne pro někoho druhého. Všechny vaše výdělky tak patří jen vám, a záleží na vás, jak moc jste bystří, podnikaví, šikovní. No a někdy také na štěstí, a konkrétní situaci. Většinou jsou začátky podnikání podmíněny finanční investicí, kterou nemusíte momentálně disponovat. To však nevadí, jelikož si lze vzít půjčku, a podnikání zahájit. Pokud se však v některém momentě nedaří, může dojít k tomu, že se vám v registru objeví záznam, který vám zamezí možnost další půjčky.

peníze a budík

Jak se může stát, že se v registru onen záznam objeví?

  • Opoždění splátky. A stačí se zpozdit jen trošku, třeba pár dní, kdy čekáte na zaplacení zakázky, nebo jste na dovolené, a zapomenete včas odeslat splátku. Bum, a na dalších pár let jste v bance nežádoucí.
  • Odklad splátky. Nepříjemnosti a špatná finanční situace jsou důvodem, proč občas každý odloží jednu, či dvě splátky do doby, než se vše vrátí do starých kolejí. Ačkoliv se jedná o zdánlivou maličkost, i ta může záznam v registru způsobit.
  • Osobní potíže. Může se stát, že vy, nebo někdo vám blízký onemocní, a tak namísto řešení splátek budete řešit placení léčby. Je to logické a lidské, ale banka není člověk, a tak ať chcete nebo ne, nebude mít slitování. Záznam už vám nevymaže.

Co takový malý záznam způsobí?

Když pak později budete chtít svůj podnik vylepšit, či zachránit, a budete potřebovat další finanční injekci, ačkoliv už jste třeba předešlou půjčku splatili, záznam se stane barikádou, která vám bude bránit v získání hypotéky v bance.

kalkulačka a peníze

Jak to řešit?

Ačkoliv jsou banky velmi zásadové, a zkrátka kvůli vám pravidla obcházet nebudou, stále je tu možnost hledat pomoc jinde, například u nebankovních společností. Ty pak podnikateli nabízejí možnost zvanou hypotéka bez registru. Ne že by se na vaše záznamy nepodívali, ale budou tolerantnější, jelikož chápou, že jste jen lidé, a chcete udělat to nejlepší pro svůj podnik. Budete-li tedy schopní splácet, najdete u nich pomocnou ruku.