Peníze

Bez peněz se nenakoupí

Jak všichni dobře víme, existují na světě peníze. A všichni víme nejenom o jejich existenci, ale i o tom, k čemu nám jsou tyto vlastně dobré. Víme, že peníze vyjadřují určitou hodnotu a že si za ně můžeme kupovat to, čeho je nám zapotřebí.

Ovšem známe i odvrácenou stranu, tedy skutečnost, že se lidem peněz nejednou nedostává. Někdo tak může chtít nakupovat, jenže jakmile zjistí, že na to nemá peníze, musí si nechat zajít chuť. Protože bez finančních prostředků jednoduše neseženeme nic.

Jenže nakupovat se chce a musí i tehdy, když na to peníze nejsou. Hlad nepomine, když oznámíme žaludku, že máme v peněžence pusto, nájem nám nikdo neodpustí jenom proto, že máme jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, a podobných příkladů bychom si tu mohli uvést ještě dost a dost. Ale uvádět si je tu nebudeme, protože je určitě znáte i vy sami. V lepším případě v teoretické rovině, v horším případě bohužel i z vlastní zkušenosti.

kufr s dolary

Zkrátka jsou peníze užitečné, a když se jich někomu nedostává, přijde vhod třeba i nějaká ta půjčka. Protože i ta může být dobrým pomocníkem v nouzi.

Jenže sehnat půjčku nebývá snadné. Zejména právě tedy, když je zájemce o ni ve finanční nouzi. Půjčení někomu totiž vyžaduje důvěru v to, že dotyčný všechno v pořádku vrátí, a takovou důvěru lze mít jen těžko v případě toho, kdo už je v problémech zabřednutý až po uši.

stovky eur

A tak se objektem zájmu takových problematických žadatelů o půjčku často stává americká hypotéka, u níž je podružné to, co v bankách vyžadují naprosto nezbytně. Tady není třeba mít přemrštěné příjmy, tady se dá tolerovat i nějaký ten záznam v registrech dlužníků či další potenciální problém. Hlavní je to, zda může dát žadatel coby záruku splácení do zástavy nemovitost.

Stane-li se tak, žadateli se obvykle vyhoví. Tento tu dostane peníze, které potřebuje, a jeho život může plynout poklidně dál.