Zboží

Nenakupujte zbytečně

Mezi lidmi na zemi jsou ohromné rozdíly, zatímco jedni žijí v chatrči a nemají co jíst, druhá část planety žije v přebytku a bojuje naopak s nadváhou. Všechny supermarkety jsou přeplněné jídlem, oblečení koupíte za pár korun. Ale kvalita? V dřívějších dobách lidé kupovali méně věcí ale v lepší kvalitě, které mnohdy opravovali a opravovali, dokud to šlo. Dnes si koupíme tričko za pár korun a za pár měsíců jej můžeme vyhodit do koše, protože se jeho opravování nevyplatí. Pokud budete nakupovat s rozmyslem, nejen že ušetříte vlastní kapsu ale hlavně planetu.

zelená philips žehlička

1.      Nenakupujte hladoví

Když jdete na nákup, najezte se. Pokud nakupujete hladoví, nakoupíte zbytečně moc potravin, protože hlad má velké oči. A pokud nakoupíte jídla moc, pak jej zbytečně budete vyhazovat. A proč zbytečně vyhazovat jídlo? Nejen že je to neekonomické ale také neekologické. Pokud nestíháte spotřebovat své zásoby, pak přebytky můžete darovat potřebným.

2.      Radši jedno kvalitní

Při nákupu oblečení se zaměřte na kvalitu a ne na kvantitu. Jeden až dva kvalitní kousky vám udělají větší službu než pět. Kvalita oblečení je totiž zásadní – poté něco vydrží a také nějak vypadá. Nekvalitní oblečení je sice levné, ale je ušité špatně a materiál nestojí za nic. Navíc kvalitní oblečení je příjemnější na nošení.

3.      Opravujte

Rozbité či poškozené věci hned nevyhazujte ale opravujte. V každém městě funguje několik švadlen, nebo šicích dílen, kde opravují oblečení, elektroniku vám opraví elektrikář. Ale pořád musíte nakupovat dostatečně kvalitní zboží. Pokud koupíte nekvalitní věci tak jsou často neopravitelné a tím pádem určené k rychlému zničení.
lodičky číňanky

4.      Pošlete to dál

Věci, které ještě slouží, ale už je nepotřebujete, pošlete dál. Prostě je někomu darujte nebo prodejte za nízkou cenu. Proč? Protože to, co vy už nevyužijete, může někomu jinému udělat ještě pořádnou službu.