Nezařazené

BÝT NEBO NEBÝT NA FACEBOOKU?

Je facebook droga?

Často se diskutuje o návykovosti na tuto sociální síť a opět nalezneme plno sporných argumentů. Facebook nabízí možnost vyžití nejen v chatování s přáteli a prohlížení různých stránek o slavných osobnostech, nebo koníčcích. Jedná se i o dobrou oblast marketingového pole. Ne každý, kdo se pohybuje na facebooku, ztrácí svůj čas neperspektivní aktivitou. Najdeme mezi námi mnoho expertů na sociální sítě, kteří mohou díky facebooku lépe pracovat se svými klienty. To je samozřejmě velmi pozitivní a nezpochybnitelný fakt, který zaujatým kritikům uniká.
sociální síť fb
Bohužel je facebook z větší části forma prokrastinace. V našem uspěchaném světě musí člověk každodenně řešit slušnou dávku problémů a úkolů, tak se není čemu divit, že se raději zabere do této sociální sítě a nechá povinnosti stranou. Jednou za čas přeci neuškodí nemyslet na své starosti. Kdyby to ovšem nedělala celá řada studentů i pracujících téměř každý den. To opravdu představuje vážný problém, který ale zároveň vylučuje tvrzení, že facebook je droga. Facebook společnosti dodává únik od povinností a je jedním z nejčastějších prokrastinačních prostředků.
mobil na klávesnici

Najdeme své přátele?

Velké procento uživatelů si založilo tuto populární sociální síť kvůli svým přátelům. Proč utrácet zbytečné peníze za SMS když si můžeme na chatu psát zdarma? Neopomenutelná výhoda, díky které roste procento registrovaných. Můžeme si být ale jisti, že píšeme našemu příteli? Samozřejmě pokud máte vy i váš přítel fb založený delší dobu a jste si jisti, je vše v pořádku. Pokud jste však nadšeni, že jste našli dávného kamaráda z dětství, hrozí zde riziko falešného profilu. Facebook je známý fake účty, které zkomplikovaly život nejednomu uživateli. Proto je ostražitost velmi důležitá.
Můžete si najít kamarády z celého světa, můžete si psát s lidmi, které kvůli vzdálenosti nikdy neuvidíte, nebo se jen spojit s osobou, která vám chybí. Záleží jen na vás, koho si přidáte do přátel a komu uvěříte. Otevírá se nám celý svět a máme možnost poznat různé kultury, přesto se najdou lidé, kteří toho vypočítavě využívají. Facebook je pouhý prostředek, zbytek je jen o lidech.

Jsme v bezpečí?

Rozporuplná otázka, která nemá jednoznačnou odpověď. Svůj účet si můžete v nastavení zabezpečit tak, aby věci, které sdílíte, viděli jen vaši blízcí. Přesto mají lidé o své bezpečí strach. Opatrnost je namístě. Vše, co jednou sdílíte na facebooku, v něm také zůstane. Je ale jen na vás, co zde o sobě napíšete.
sociální média závislost
Díky sociálním sítím se rozšířila kyberšikana. Dozvídáme se o případech, kdy registrovaní využívali této sítě k urážení a zesměšňování lidí pomocí nejen chatu, ale i fotografií. Nejeden teenager se následně připravil o život. Smutná strana sítě, jejíž účel byl sblížit uživatele.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy dbejte na svou bezpečnost a nezneužívejte svých možností.