Cestování

Do zahraničí za hubičku

UBYTOVÁNÍ
Nejlevější ubytování seženete přes Cauchsurfing. Co že to je? Jedná se o stránku, na které můžete najít obyvatele vaší cílové destinace, kteří nabízí místo na svém gauči, a to úplně zadarmo. Na stránce si můžete hostitele prohlídnout stejně tak, jako on vás a potom stačí už jen zabalit kufry. Ale nečekejte klídek, pohodu a tabáček. Lidé, kteří otevírají své domovy cizincům na oplátku většinou chtějí znát něco o vás a o vaší zemi.
Pokud si myslíte, že cauchsurfing není nic pro vás, ale přesto nechcete do normálního hotelu vyzkoušejte Airbnb. Sice již není bezplatná, ale ceny jsou mnohem příznivější než za hotelový pokoj. Uživatelé nabízí svoje byty nebo jen pokoje a vždy píší, jestli s vámi budou sdílet prostor nebo budete mít byt jen pro sebe.
No a jestli přeci jen chcete něco jiného vyzkoušejte booking nebo slevomat, často tam jsou slevy a dá se najít pěknou útulnou postel za příznivou cenu.
víno na mapě
ZAVAZADLO
Samozřejmě čím víc si toho zabalíte, tím více ušetříte. Ale co se týká například jídla, někdy se vyplatí vyzkoušet místní kuchyni. Ve větších městech jsou bistra a stánky, kde se najíte dobře a nemusíte kvůli tomu prodávat ledvinu. Vhod také přijdou cestovatelské malé lahvičky s šamponem, mýdlem, jarem nebo jiných hygienických potřeb.
přistání boingu
CESTA
Cesta někdy může být to nejdražší. Vyplatí se udělat si malý průzkum a zjistit, zda je levnější autobus nebo vlak. Nejlepší společnosti pro mě jsou Flixbus a StudentAgency, kde můžete najít velké slevy. Nedávno byla akce, kdy se do Anglie dalo dostat jen za 200 Kč.
No a letenky? Ano, ceny bývají vysoké, ale někdy se dají najít za pár korun, pokud si tedy nepotrpíte na první třídu. Společnosti, které můžu zmínit jsou například opět Studentagency nebo EasyJet.
Tak a nyní už nezbývá nic jiného než se zeptat, kam pojedete? Jaká země vás nejvíc láká?