Krása

Vlasy jako hedvábí

Není až tak podstatné, jestli máte vlasy krátké, dlouhé nebo polodlouhé, zda jste blond nebo bruneta, to, co by z nich mělo sršet na první pohled, je jejich krása.
Existuje spousta moderních přípravků, které vlasům pomáhají a které je činí krásnými. Možná by ale stálo za úvahu vyzkoušet některý z osvědčených čistě přírodních preparátů.
blondýna ve větru
Základem všeho je zdravý životní styl, vyvážená strava, dostatečný přísun tekutin, hodně vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, dostatek zdravého pohybu, neprospívá nám ponocování a nedostatek odpočinku, především během spánku. Negativní dopad, a to i na kvalitu vlasů, má stres, tomu jsme vystaveni dennodenně. Bohužel dnešní ovzduší je plné škodlivých látek, jídlo plné chemie, nepřidá nám ani sedavé zaměstnání.
Každý má jiné vlasy, jinou kvalitu a tím se liší i péče o ně. To, co je dáno od přírody, lze jen stěží změnit, proto nezbývá, než mít rád to, co jsme dostali naděleno a snažit se z toho udělat přednost a jedinečnost.
Vitamíny a minerální látky jsou důležité pro celý organismus. Lesklých vlasů docílíte použitím lněného oleje, skvělé jsou i bylinky jako kopřiva nebo heřmánek. Připravit si tak můžete tonikum, kterým odvrátíte nechtěné padání, používat můžete přímo na pokožku hlavy a jemné masírování účinek jen podpoří.
růže na ženě
Jestliže vás trápí lupy, účinnou zbraní proti nim je odvaz z listů břízy, podobně působí i máta. Pro děti je vhodný výluh z měsíčku lékařského a dámy ocení účinky levandule.
Masku na vlasy si můžete vyrobit i svoji vlastní, domácí, bez použití jakýchkoliv chemických prostředků, stačí smíchat žloutek, pár kapek oliváče a šťávy z citronu. Výsledek vás určitě příjemně překvapí.
Bylinky jsou tady prostě pro nás a byla by škoda nevyužít právě v oblasti krásy, konec konců již v minulosti je ženy hojně využívaly a jsou tedy staletími vyzkoušené a osvědčené.