Domov

Trendy interiérového osvětlení

Retro mánie již několik let hýbe světem ve všech možných oblastech, od jídla, přes oblečení až po vybavení domácností. Pokud se zaměříme čistě na osvětlení, tak můžete vysledovat návrat k lustrům z ohýbaného skla s abstraktními motivy či ke svítidlům různých barev a tvarů vyrobených z plastu. Některé kousky světových designérů doslova volají po tom, abyste zapátrali, kterou dobou se ve svém návrhu nechali inspirovat.

stropní lampa

Pokud jste vyznavači jednoduchého stylu, to znamená, že máte zdi vymalované na bílo a například světlý dřevěný nábytek, může být stropní svítidlo či lampa tím kouskem, který dodá celé místnosti zcela jinou atmosféru, zkrátka ji oživí a dodá potřebný šmrnc. Rozhodnete-li se investovat do nového moderního svítidla vyšší obnos, neměli byste zapomenout ani na výměnu vypínačů, které by měli s designem svítidla korespondovat.

Dnes jsou k dostání vypínače https://www.lightpark.cz/schneider-unica-plus/ve škále všech možných barev, navíc díky své modularitě Vám umožní najít tu nejlepší možnou barevnou kombinaci, která celou proměnu interiéru dotáhne po posledního detailu.

Dáváte přednost eleganci a nadčasovosti?

světelná show

Pokud je Váš styl poněkud jiný, nemusíte zoufat, neboť existují skutečně nadčasové modely svítidel, které v sobě propojují eleganci a jednoduchost. Konstrukce minimalistických svítidel bývá subtilní, což přispívá k tomu, že dobře zapadnou do téměř kteréhokoliv interiéru. Nečekejte žádné barevné či tvarové výstřelky, prim hrají čisté linie a krémová barva. Tyto na první pohled pro někoho možná fádní kousky, mají velikou výhodu v tom, že se nikdy neokoukají a vždy budou působit stylově. V jednoduchém interiéru krásně zapadnou, a pokud je umístíte do divočejšího prostředí, vytvoří příjemný a jemně působící kontrast. Stejně jako u nábytku a jiných bytových doplňků platí, že záleží především na kontextu.