Nezařazené

Služkou ve vlastním domě

Také na vás visí celá domácnost a všichni členové v ní jsou na vás doslova odkázaní? Máte pocit, že se nezastavíte a když už ano, opět se najde něco, nebo někdo, kdo má neodkladnou záležitost, která potřebuje vaši iniciativu? V tom případě dřete ve vlastním domě jako služka a těžko říct, jestli vás někdo dovede patřičně ocenit. Zjistit to můžete z toho, jestli vaší práci berou jako samozřejmost, nebo za ní máte i nějakou odměnu (třeba jen slovní).
veselá uklizčka

Práce, děti, domácnost – ve vašich rukou

Jste si vědomá toho, že v práci děláte vše potřebné (mnohdy i něco navíc) na sto procent a domů se běžně vracíte vyčerpaná. To, co po příchodu domů ovšem nastane není odpočinek, ale hromada dalších povinností a práce, která čeká jen na to, že se ji chopíte. Může vás to frustrovat a vyčerpávat do takové míry, že se to časem projeví na vašem zdraví a v konečném důsledku i na vašem vzhledu. Vypadat strhaně a mít kruhy pod očima si nepřeje žádná žena. Úklid, vaření, uklízení a péče o děti sebou však nesou jinou skutečnost.
paní se žehličkou

Práce na půl – něco, co byste měla probrat s partnerem

S velkou pravděpodobností děláte všechno sama a práci si s partnerem nedělíte. Někdy máte dokonce pocit, že je vaším dalším dítětem a to už je i na vás opravdu moc! Není nic špatného na tom, probrat s partnerem chod a péči o domácnost, včetně dětí a rozdělit si povinnosti mezi sebou navzájem. Nemusíte po něm vyžadovat, aby stál u žehlícího prkna se zástěrou na krku, postačí to, že vám podá pomocnou ruku a bude si všímat povinností, které je doma nutné udělat.

Jak se přestat úmorně ničit a fungovat jako žena, nikoliv jako služka?


1.     Řekněte si o pomoc – váš partner a vaše dospívající děti jsou stejně způsobilé jako vy, takže vám mohou kdykoliv pomoct. A měli by to udělat rádi.


2.     Nesnažte se mít vše hotové – nejste robot, abyste měla doma vše nablýskané a hotové. Rozdělte si práci na více dní a dělejte vše s klidem a hlavě postupně.


3.     Dejte se taky jednou na první místo – zkuste alespoň jednou měsíčně po práci zajít tam, kam chcete a dělat něco, při čem si pro změnu odpočinete.


4.     Nechte si uklidit – jestli máte práce nad hlavu a doma obrovský prostor, který vyžaduje velký úklid, neváhejte nad možností nechat si týdně, nebo měsíčně uklidit od profesionálů.


5.     Buďte se svou rodinou – po příchodu z práce pro jednou vypusťte ten chaos ve vaší domácnosti z hlavy a užívejte si chvíle spolu. Ptejte se na prožitý den, všech členů, objednejte si jídlo a pusťte si dobrý film, u kterého si společně odpočinete.