Business

Proč není za revize elektřiny cena stanovena zákonem

Jednou z povinností, které některé podniky mají, jsou pravidelné kontroly elektroinstalace. Platí to zejména pro nemocnice, ale také pro firmy, které pracují s potenciálně hořlavým materiálem, obchody a obchodní domy a mnohé další. Ovšem to, že je to povinné, ještě neznamená, že za to majitelé oněch nemovitostí nemusí platit. Proto by se mohlo zdát logické, že bude za revize elektřiny cena stanovena http://www.spark-rockmagazine.cz/dva-clenove-decapitated-jiz-stanuli-pred-soudem-a-byla-stanovena-jejich-kauce zákonem, aby se předešlo tomu, že se na tom budou chtít elektrikáři obohatit.

elektrikář při práci

Tak tomu však není. Ti, kteří jsou kvalifikovaní tuto službu poskytnout, si za ni mohou naúčtovat jakoukoliv částku, která je napadne. To se může na první pohled jevit jako neférové, a z určitého úhlu pohledu je to také pravda. Avšak jsou zde i tlaky, které tuto cenu tlačí dolů. Především je to snaha zákazníků platit co nejméně. Hledají tedy co nejlevnější řešení. Díky tomu ti, kteří si řeknou příliš velkou částku, budou mít minimum zákazníků, případně dokonce žádné. To je přiměje zlevnit své služby, aby byli konkurenceschopní.

hromada bankovek

Vypadá to tedy, že se tyto dvě síly vyvažují a není tak zde žádný problém. Tak to však není. Co nesmíme zapomínat je fakt, že se jedná o službu, kterou tyto firmy a instituce musí využívat, ať se jim to líbí, nebo ne. Ať už si tedy poskytovatelé řeknou jakoukoliv částku, i kdyby i její nejlevnější varianta byla přemrštěná, nezbude jim, než zaplatit, nebo začít využívat nemovitost jiným způsobem, který pravidelné revize elektřiny nevyžaduje.

To je také důvod, proč dnešní situace není ani zdaleka ideální a proč by byla vhodná alespoň částečná intervence státu. To platí zvláště dnes, kdy ceny veškerých komodit i služeb rostou téměř raketovým tempem. Proto je dobré, než se rozhodneme dát například na podnikání, se i o tomto informovat. Byla by totiž velká škoda, aby nás právě tato věc nakonec zruinovala.