Nezařazené

Pole dance – krása na něj pohledět!

Pole dance (čtěte „pól denc“) je jiným slovem tanec o tyči. Jak by si někdo mylně mohl myslet, není to tanec striptérek v nightclubu, které se v sexy pózách svíjí z tyče. Tento tanec o tyči spojuje prvky moderního tance, dokonce i valčíku a baletu, akrobacie a gymnastiky. Pole dance jako hobby je využíván zejména ženami, jakýchkoli tělesných proporcí, pro získání pevného a ohebného těla a také posílení svalových skupin. Pole dance samozřejmě může provádět i muž a celosvětově jich není málo, ba naopak! Pole dance vyzdvihuje osobnost a ladnost pohybů. U nás se těší své oblibě teprve pár let, ale lidí, kteří ho provádí jen jako svůj koníček, rapidně přibývá.
tanec u tyče

Kam jít pokud se chcete Pole dance naučit?

Tady u nás v České republice bylo otevřeno první Pole dance studio v roce 2010. Samozřejmě má tento krásný tanec o tyči svá rizika. Sami byste se do něj pouštět neměli. Mohli byste si vážně ublížit při provádění prvků na tyči. Proto pokud váháte, že byste ho chtěli vyzkoušet, měli byste se právě obrátit na specializované studio, kde se Pole dance vyučuje.

V čem je Pole dance zrádný?

Ano v jistém smyslu je zrádný. Zrádný je v tom, že vypadá velice jednoduše. Mnoho nepříznivců Pole dance přeci tvrdí, že vrtět se na tyči umí každá druhá striptérka. Opak je, ale pravdou. Toto „vrtění se“ na tyči je velmi namáhavé a je potřeba před cvičením Pole dance už mít nějakou svalovou základnu a aktivně posilovat. Jelikož na to, abyste se udrželi na tyči a mohli provést nějaké taneční prvky, musíte mít dobré svaly na rukou a zpevněné bříško. Nemusíte se, ale bát, jelikož tréninky probíhají pozvolna, první se učíte držení tyče, lehké cviky a postupem času se dostáváte s trenérem či trenérkou k cvikům složitějším.

Druhy Pole dance tréninků

Pole dance classic se naučíte různé otočky kolem tyče, jednoduché taneční prvky, ladnou chůzi kolem tyče atd. V tréninku Pole dance fitness si posílíte ty jisté svalové skupiny, které jsou potřeba k udržení se na tyči k provedení složitějších tanečních prvků. Poté si můžete zvolit typ tréninku, který je lehčí než klasická hodina Pole dance, jmenuje se Pole dance light. Je určená starším účastníkům a úplným začátečníkům. A dalším typem je Pole dance sport. Tento typ tréninků už je pro opravdu zkušené tanečníky, kteří se hodlají Pole dance obhajovat ve sportovní disciplíně na mistrovství v Pole dance atd.
Pole dance
Takže pokud Vás Pole dance nadchl, jděte do něj a nestyďte se. Každá žena i muž chce být sexy a smyslný a právě tento koníček nebo sport (je na Vás na jakém levelu zůstanete) Vám to umožní. A pokud Vás nadchne natolik, že se mu budete chtít věnovat v profesionálním stylu, přejeme Vám mnoho úspěchů na soutěžích.