Nezařazené

Mějte peníze pod kontrolou

Protože není výjimkou, že se stává lidem, že v jednu chvíli mají výplatu na účtu a v druhou chvíli jsou prakticky bez peněz. Za tímto účelem se dají využívat aplikace, které vám nejen pomohou analyzovat, za co peníze vydáváte, ale také vám pomohou si v danou chvíli uvědomit, že jste něco opět zaplatili. Často totiž provdáme, hlavně platby kartou, zcela bezmyšlenkovitě a automaticky.
čínské peníze.jpg

Spendee

Jako jednou z nejzajímavějších aplikací můžeme vyhodnotit aplikaci pro správu financí z dílny vývojářů z Čech, což je pro nás poměrně zajímavé. Tato aplikace funguje nejen na Androidech, tak i na iOS. Stáhnete si ji zdarma, stejně jako další téměř dva miliony uživatelů. Když si aplikaci nainstalujete, můžete si založit nový účet nebo se přihlásíte přes Facebook či Gmail.

V této osobní aplikaci pro správu financí si můžete zcela jednoduše zaznamenávat své příjmy a výdaje, a to velmi snadno. Hospodaření si pak můžete prohlédnout v grafech statistikách v procentech. Samozřejmě můžete prohlížet i jednotlivé položky.

Aplikace je v Češtině, tedy pro každého z nás je snadné použití a přidávání nejen příjmů a výdajů, ale také přidávání popisů či plateb, které se opakují. K transakcím si můžete přidávat i účtenky, což pro některé může být výhodou.

Velkou výhodou je také možnost filtrovat jednotlivé druhy plateb podle kategorií jako je jídlo, zábava, cestování, bydlení apod.
zagumičkované bankovky.jpg

Kromě toho, že je uživatelsky velmi přívětivá tato aplikace ve věci správy, je také zajímavé a určitě pro někoho dost zajímavé, že si můžete například nastavit nějaké upozornění. Například upozornění, abyste si zadali transakce nebo upozornění při dosažení výše 75 % a 90 % rozpočtu. Upozornění vám také může vyskočit, pokud skončí vámi určené časové období či bude přidána nějaká plánovaná transakce.

Pokud využijete i nadstandardní, tedy prémiové služby, můžete také propojit svůj bankovní účet s touto aplikací a tím si také ulehčit práci. Při těchto službách za 599,- Kč ročně či 79,- Kč měsíčně můžete získat tyto služby:

· Napojení bankovních účtů

· Automatické rozdělení plateb do kategorií

· Neomezený počet manuálních peněženek

· Neomezený počet rozpočtů

· Sdílení peněženky s jinými uživateli

· Zálohování a synchronizace

Existují i další aplikace pro správu osobních financí, neváhejte tedy a vyzkoušejte si je, ať máte peníze pod kontrolou!