Zboží

Na menší prostor stačí ruční bazénový vysavač

I když používáme běžně bazénovou chemii, je třeba čas od času udělat ještě další potřebnou údržbu. V tom nám dokonale pomůže bazénový vysavač. Dokáže totiž odstranit veškerou nečistotu ze dna a také ze stěn, které se prakticky do filtrace nedostanou. A je skutečně lepší si zakoupit vhodný typ vysavače, než si kupovat brýle na potápění a drhnout tyto místa ručně. Navíc ještě spolehlivěji vše vyčistí, než my a také jim to nebude trvat takovou dobu. Například do menšího nadzemního bazénu nebo i vířivky, která není tak hluboká postačí si pořídit ruční bazénový vysavač. Na trhu si lze vybrat z několika druhů provedení.
jde se čistit

Je nezávislý na filtrační jednotce

Prakticky se dá říci, že na filtračním okruhu – čištění zajišťuje proud vody například ze zahradní hadice, která je napojena na vodovodní řád a na hubici vysavače. Pracuje na základě podtlaku a nečistoty se sbírají do nylonového sáčku. Dokonale si poradí se sběrem hrubších nečistot, jako jsou listy, hmyz a podobně. Jeho účinnost bude hodně ovlivněna tlakem přívodu vody. Díky teleskopické tyči se dá pohodlně nastavit.
kartáč na čištění
Trojúhelníkový tvar – jedná se o vysavač pro čištění rohů a koutů, kam se tak moc dobře nedostaneme.
Půlkruhový tvar – je malý, ale šikovný a to hlavně do menších kruhových bazénů. Po obvodu má kartáčové štětiny, které drží v hlavici a jejich mínus je, že je nelze vyměnit. Jinak lze tento vysavač připojit i k bazénové technologii a to je zase jeho plus.
Obdélníkový tvar – výhodou jsou štětiny ze všech stran a ve spodní části jsou zátěže, které pomáhají ve snadné manipulaci při čištění.
čistič bazénu
Vhodný na beton – jeho doplňkem jsou kolečka, která jsou chráněna před zničením krytkou. Snadno se ale díky nim pohybuje na drsnějším povrchu. Jeho plusový bonus je elastické PVC, z kterého je vyrobena hlava a tím pak snadněji sedí na dně a skvěle sbírá nečistoty. K tomu mu dopomáhají i daná závaží. Výhodou je, že lze napojit na něj jakoukoliv bazénovou teleskopickou tyč.
Na trhu je skutečně další velký výběr kartáčů a doplňků k vysavačům. Investice do těchto pomocníků se rozhodně vyplatí.