Nezařazené

Máte pod kontrolou své výdaje?

Vzpomeňte si, kdy jste naposledy platili hotovostí. Dnes už je to spíše přežitek. V době platebních karet pojem peněz pozměnil svůj význam, jsou to pro nás jen čísla a my o nich ztrácíme přehled. I z tohoto důvodu mají lidé stále větší problémy se správou svých finančních prostředků. Utrácejí neviditelné peníze na platebních kartách a neuvědomují si možné následky.
peněženka muže.jpg
Rozkvět moderních technologií, který tento problém způsobil, naštěstí přišel i s jeho řešením. Pomocí všemožných aplikacích můžete držet svoje výdaje na uzdě. K tomu Vám bude stačit jen chytrý telefon. Vývojáři mobilních aplikací stále přicházejí s různými způsoby, jak nám usnadnit život. Jedním z nich může být aplikace přímo od vaší banky, která Vám jednoduše zobrazí stav vašeho konta, popřípadě i přehled transakcí, díky tomu budete mít vždy a všude přehled o stavu vašeho účtu.
Dále najdeme ke stažení nejrůznější nástroje pro kontrolu výdajů a příjmů. Můžeme do nich zaznamenávat, kolik jsme zaplatili a za co.
zvětšená peněženka.jpg

Jak taková aplikace funguje?

1.       Jako první krok stačí po každém nákupu či platbě složenky zaznamenat sumu do aplikace, popřípadě ji i zařadit do příslušné kategorie (jídlo, koníčky, oblečení, zdraví, energie, …)
2.       Velkou výhodou je možnost sledovat rozpočet v určitém časovém úseku, tedy například během vaší dovolené, období Vánočních svátků, nebo jednoduše během kalendářního měsíce.
3.       Ze zadaných dat Vám aplikace vytvoří přehledný výstup, kde naleznete zajímavé grafy a údaje. Dozvíte se tak například, za co nejvíce utrácíte a v jakém časovém rozmezí, tyto informace Vám pak pomohou lépe si zmapovat vaše útraty a mít je pod kontrolou.
4.       Další užitečnou funkcí může být sdílení peněženek například v rámci rodiny či skupiny, jiné funkce Vám umožní snadné zadávání výdajů jednoduchým vyfocením účtenky.
 kontrola účtenky.jpg
Některé z aplikací jsou volně stažitelné, cena placených se pohybuje od dvaceti do dvou set korun, což je jistě přiměřená investice do kvalitního strážce úspor, která se uživateli jistě brzy vrátí. Aplikací je nepřeberné množství pro iOS i Android. Stačí si jen vybrat tu nejlepší právě pro vás. Rozhodněte se a udělejte malý krůček ke spokojenějšímu životu.