Business

Havarijní služba pro rozvody vody, topení a plyn je naprosto nezbytná

Kdy nejčastěji sháníme instalatéra

Ucpaný odpad – nejvíce výjezdů havarijní služby se přičítá různým ucpaným trubkám a armaturám, nejčastěji odpadním. Typickou ukázkou práce havarijní služby je protahování zaneřáděných trubek z kuchyňského dřezu, anebo havarijní stav odpadu z toalety. Je to zároveň nepříliš záviděníhodná činnost vzhledem k tomu, že si na tlejícím biologickém odpadu pochutnávají miliardy bakterií za doprovodného nelibého odéru.

instalatér v práci

A proč právě takovéto havárie bývají nejčastější? V mnoha případech si totiž za to můžeme sami, kdy splachujeme do záchodu zbytky potravin, hlavně slupky, žvýkačky, dokonce i vlhčené ubrousky, kondomy, stelivo pro zvířata (bentonit), menstruační vložky a dětské jednorázové plenky.

Zapojení umyvadla, toalety, pákové baterie – stává se, že časem dojde k defektu nějakého komponentu rozvodů vody, a to buď pod vlivem únavy materiálu, mikroskopické trhlinky, anebo v důsledku nesprávně provedené montáže a instalace jednotlivých dílů. Může se objevit i velmi drobná trhlinka např. na plastové přívodní hadičce ventilu, který obsluhuje splachování toalety, a po několika hodinách máte vytopený byt, nebo vytopíte sousedy pod vámi. Stává se to, nebuďte překvapení, a raději neriskujte a buďte pojištění.

kapající kohoutek

Těsnění odpadního potrubí – napojit odpadní trubky, které odvádí splaškovou vodu z dřezu a tekutinu ze sprchového koutu nebo z vany, není tak složité, přesto se stávají případy, že se někde časem něco uvolní, nebo že řemeslník těsnění špatně nasadil. Havarijní služba řeší i tyto nedostatky a postará se o správné zapojení odpadního potrubí.

Prasklé topení – havárie může postihnout i topná tělesa – radiátory. Závada ovšem může nastat i u topení v podlaze, naštěstí si instalatéři poradí i s detekcí vadného místa a pomohou vám vyřešit i tento problém. Výměna vadných radiátorů je poměrně běžná věc, každé těleso má omezenou životnost.