Zboží

A nejsou to jen obecně známé pyramidy

Nejen, že ho využijete na zahradu, kde může plnit funkci jako nádherná zídka či cestička, ale také jako obklad domu. Přírodní kámen má skutečně jak estetickou tak také i praktickou hodnotu. Slouží při vytváření různých variant vstupních prostor, při budování teras, plotů, obezdívek, zahradních zátiší, pergol. A není to jen kámen, můžeme ho kombinovat nejen s dalším přírodním materiálem, jakým je dřevo, ale také s betonem.

kameny barevné

A také s vodou, což poznáme z toho, že v poslední době díky profesionálním zahradníkům vznikají plánované, malé, nebo i velké, na různá témata umělecky ztvárněné krajinky v zahradách u domů. Ale také se může jednat o harmonické, a také i velkorysé a s nápaditým způsobem navržené životní prostory v krajině. Například kameny ohraničené rybníčky u městských cyklostezek, kde dříve byla jen mokřadla a bažiny bez života. Pokud bychom my lidé, neznali z naší historie práci s přírodním kamenem, těžko bychom si uměli vysvětlit, proč se v dnešních zahradách objevují tak mnohotvárné krajinky. Tady se fantazii meze nekladou, skalky, tekoucí potůčky, rybníčky, vše doplněné vhodnými kamennými prvky určitě potěší oko i mysl. Jak vědí ti co tyto krajinky už mají a těší se jimi, jejich vytváření bývá zároveň nákladné i časově náročné. Ale prezentují to, co nám přináší příroda, a to do nejrůznějších detailů, a my budovatelé těchto přírodních částí, kde přírodní kámen nesmí chybět, si můžeme vybrat, jaký malý kousek přírody máme rádi. Kameny ohraničený rybníček na koupání? Proč ne. Malé jezírko obložené kameny? Ano, to lze také.

květina v kamení

Výše uvedené využijeme nejen při zakládání zahrad, ale také i parků, k estetické i funkční ozdobě domů, použijeme ho při výstavbě zdí, chodníků, cest i jako nádherná dekorace. Každopádně vaši vlastní, ať už malou či velkou zahradu, vhodně doplněnou přírodním kamenem, toto vaše území okrášlí a přiblíží okolní přírodě. Inspirací k tvůrčím nápadům máte všude kolem sebe, stačí se jen dívat.